20 jaar tweetalig onderwijs

RSG Slingerbos|Levant verzorgt dit jaar al 20 jaar tweetalig onderwijs. Je mag je alleen een tweetalige school noemen, als je als school voldoet aan de eisen die gesteld zijn door het Nuffic. Tweetalig onderwijs is nog steeds waardevol onderwijs en, levend in een tijd van internationalisering, eigenlijk een onmisbaar deel van een schoolopleiding. Een tweetalige opleiding biedt zoveel meer dan alleen extra Engels. In de onderbouw worden minimaal de helft van onze lessen in het Engels gegeven. Wij werken volgens het principe van onderdompeling (“immersion”) waardoor onze leerlingen enorm taalvaardig worden. Onze leerlingen worden in de bovenbouw opgeleid voor het “IB certificate English”. Een IB opleiding (International Baccalaureate) is een pre-universitaire opleiding en een certificaat voor het vak Engels heeft een grote meerwaarde. Niet alleen voor een vervolgopleiding, het niveau van beheersing van Engels bij het verlaten van onze school is een meerwaarde voor de rest van het leven van een leerling. Leerlingen nemen meerdere keren in hun schoolcarrière deel aan uitwisselingen en activiteiten die vallen onder internationalisering. Wij geloven dan ook in de kracht en meerwaarde van het programma dat wij aanbieden. Aangezien we al 20 jaar met veel succes tweetalig onderwijs aanbieden in het vwo, gaan wij als school dit succes uitbreiden naar de havo. Met ingang van komend schooljaar bieden wij vanaf klas 1 dan ook tweetalig onderwijs voor leerlingen in de havo.