Mavo

Als RSG zijn we er voor iedereen, iedereen is welkom en als leerling mag je jezelf ontdekken en jezelf zijn. Eigenlijk zijn wij de samenleving in het klein en daar zijn wij trots op. Naast het behalen van een goed diploma dat past bij de talenten van de leerling, vinden we het ook belangrijk dat de leerling zich als mens ontwikkelt. Wij bieden op onze school de opleidingen mavo, havo en vwo aan. Vanaf de brugklas kunnen deze opleidingen worden uitgebreid met een RSG Master.

Leren gaat beter als je weet wat je wilt bereiken. Daarom stellen leerlingen, samen met de coach, de doelen vast. Voorbeelden hiervan zijn: ‘Op welk niveau en in welk tempo wil de leerling leren?’ en ‘Welke persoonlijke kwaliteiten wil de leerling ontwikkelen?’. De coach helpt om dit om te zetten in een leerplan. Feedback speelt een belangrijke rol in deze gesprekken. We zien dat door deze aanpak leerlingen meer zelfvertrouwen en motivatie krijgen! Mocht blijken dat er toch verkeerde keuzes gemaakt zijn, dan zoeken we samen naar een oplossing.

Mavo op de RSG

Op de RSG kun je voor de mavo kiezen. Dat is de theoretische leerweg van het vmbo (vmbo-tl). Deze opleiding duurt vier jaar, daarna kun je naar het middelbaar beroepsonderwijs (mbo niveau 3 en 4) of naar de havo.

In de brugklas kun je kiezen voor een RSG Master; Sportklas, Kunstbreed en Techplaats. Deze Master volg je dan twee jaar.

Na jaar twee kies je een profiel uit. Je kunt kiezen uit techniek, zorg & welzijn, economie of groen. Je mag dan een aantal vakken laten vallen, zodat jij je kunt specialiseren op de vakken die je nodig hebt voor bijvoorbeeld je vervolgstudie. Na jaar drie mag je nog een vak laten vallen, omdat je dan aan de slag gaat met je profielwerkstuk en het vak maatschappijleer.

Al vanaf jaar twee krijg je aandacht bij de keuzes voor je profiel en de oriëntatie op je vervolgstudie en beroep. Je bezoekt voorlichtingsbijeenkomsten, Landstede MBO, beroepenbeurzen en je gaat op ‘ministages’. Je coach en onze decanen helpen je hierbij!

mavo_RSG_Slingerbos|Levant

Teamleiders en leerlingcoördinatoren mavo

Locatie Slingerbos

Locatie Levant

Gerben Kreeft

Teamleider 1 mavo/ havo/ vwo &  2 havo/ vwo / TTO

Bart-Jan Olthuis

Leerlingcoördinator 1 mavo & 1 en 2 havo/vwo/tto

Mathieu Bonnet

Leerlingcoördinator mavo jaar 2

Walter Serree

Leerlingcoördinator mavo jaar 3 - 4

Mancika Pullens

Teamleider 2/3/4 mavo 

Suzanne van Schaik

Teamleider

Nienke Kooistra

Leerlingcoördinator jaar 1-2

Wouter de Jong

Leerlingcoördinator jaar 3-4

Ons onderwijs

Mavo

Havo

Vwo

Brugklas

Coaching

Begeleiding